Podíváte-li se na obal, zjistíte, že jejich energetický přínos v sušeném stavu odpovídá cukrovinkám. Nenechte se ale zmást. Vařením do sebe těstovina nabere velké množství vody, čímž sníží podíl všech živin a klesne podíl energetické hodnoty asi na polovinu a stane se tak z ní nízkokalorická potravina.

Původní význam řeckého slova dieta značí způsob života. Proto bude správné se významu držet, a tak do svých životů zařazujte vhodně energeticky zvolené a vyvážené potraviny, které vám budou chutnat a nezapomeňte na pravidelný sport. Jak to vše sladit, najdete v našem kurzu!

Skladba výživy je nejvýznamějším faktorem, kterým my sami ovlivňujeme své zdraví a délku svých životů. Výživa může působit jako faktor pozitivní, ale i negativní. Je proto na nás, jak výživou svému zdravotnímu stavu prospějeme, nebo ho naopak zhoršíme.

Označení E na potravinových obalech znamená přítomnost přidaných látek. Jsou v potravině "navíc", ale neznačí to, že jsou vždy škodlivé. Jsou důležité např. pro trvanlivost, ale zacházení s nimi je přísně kontrolováno. Pokud je chceme přesto ve výživě omezit, stačí jíst čertvé potraviny. Tedy takové, co jsou nebalené s minimem éček. Ale pozor, éčka je možné najít v potravinách i v přirozené podobě, např. jako vitamín C.

Internetový vzdělávací kurz Hravě žij zdravě nepředává poznatky o hubnutí, nepředkládá žádné návody na redukční diety, ani nedoporučuje doplňky stravy či přístroje určené pro podporu redukčního režimu. Užité fotografie jsou buď z vlastních zdrojů, či od pixabay.com.

 
FacebookPoradnaMail