Vážení rodiče,

každý z nás má rád dobré jídlo nebo alespoň nějakou potravinu, které by se pro nic za nic nevzdal. My dospělí se jistých návyků zbavujeme různě, ovšem u dětí bychom měli dělat vše, aby se špatnostem, především těch stravovacích, nenaučili vůbec.

Protože právě dobré jídlo plné potřebných látek, dostatek tekutin bez cukru a pravidelný pohyb i spánek pomáhají dětem správně růst a zůstat zdravé.

Existuje již nespočet studií o tom, že životní styl dětí se zhoršuje a důsledkem toho je, mimo jiné, nárůst počtu dětí s nadváhou a obézních, či naopak dětí s poruchami příjmu potravy. Rozhodli jsme se proto realizovat pro děti internetový vzdělávací kurz s názvem Hravě žij zdravě! Jeho cílem je pomoci dětem z celé České republiky zkvalitnit jídelníček a zařadit do jejich života více pohybové aktivity. V rámci internetového kurzu probíhá i soutěž, která je zaměřena na žáky 5. ročníků základních škol.

Pokud čtete tyto řádky, je nanejvýš pravděpodobné, že se Vaše dítě do naší akce zapojilo. Cílem akce však není vést děti k držení diet a nabízení jakýchkoli prostředků k tomu určených, ale prostřednictvím internetového interaktivního kurzu, založeného na ověřené metodice, je vést ke zkvalitnění jídelních a pohybových návyků.

Prosíme vás, zda byste mohli svým dětem v dodržování pravidel zdravého životního stylu pomoci. Bude více než vynikající, pokud se zapojíte do akce společně s dítětem, projdete s ním pět lekcí věnovaných změně stravovacích a pohybových návyků a stanete se spolucestovateli na cestě za zdravějším životním stylem!

 

Zjistěte si, jak jste na tom jako rodina s příjmem a výdejem energie

Zajímá-li vás, jak jste na tom během dne s příjmem a výdejem energie, vyplňujte pravidelně formuláře jídelníček, jehož součástí jsou také záznamy o tvém pitném režimu a pohybových aktivitách a porovnejte si zjištěné údaje se spolužáky nebo doma! Následně vám vyučující či naši odborní garanti (kontaktujte je: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) rádi poradí, jak výsledky zlepšit nebo co stačí jen malinko poupravit, aby váš život byl fit!

Příjemnou zábavu vám přejí organizátoři internetového kurzu.

  • Soutěžní internetový kurz pro žáky pátých tříd základních škol startujeme už 7. 9. 2020 registrací učitelů a tříd, a od 21. 9. 2020 registrací žáků.
  • Žáci se mohou registrovat teprve poté, co učitel jejich třídu virtuálně přihlásí. Není tvá třída v seznamu? Požádej učitele o její vytvoření!
  • Do internetového kurzu, bez nároku na výhru, se může zapojit úplně každý. Registrace žáků končí s datem 28. 2. 2021. Poté se děti mohou dál účastnit kurzu, ale již bez šance na výhru. Do kurzu se bez nároku na výhru může zapojit úplně každý, nejen páťáci s celou třídou.
  • Soutěžící budou plnit úkoly v pěti navazujících lekcích. Za test v každé lekci získají body pro svou třídu podle úrovně svých znalostí.
  • Na každou lekci má soutěžící minimálně sedm dní.
  • Kromě soutěžních úkolů žáci vyplňují Deníček. Pro každou z lekcí jsou generovány tři různě náročné dny, ke kterým žáci musí správně zaznamenat odpovídající příjem a výdej v daném dni. Správným řešitelům jsou za každý den připsány cenné body!
  • V soutěži zvítězí ty třídy, které splní podmínky soutěže (klikněte a dostanete se na celá pravidla kurzu) a které dosáhnou nejvyššího bodového průměru na žáka. Soutěž končí 30. 4. 2021. Do 15. 6. 2021 zde budou vyvěšeny výsledky kurzu a výherci.
  • Výhry pro celé třídy i jejich učitele!

  Úplná pravidla soutěže

Internetový vzdělávací kurz Hravě žij zdravě nepředává poznatky o hubnutí, nepředkládá žádné návody na redukční diety, ani nedoporučuje doplňky stravy či přístroje určené pro podporu redukčního režimu. Užité fotografie jsou buď z vlastních zdrojů, či od pixabay.com.

 
FacebookPoradnaMail