Internetový vzdělávací kurz Hravě žij zdravě je určen všem dětem i dospělým, kteří mají zájem naučit se zásady správné výživy a zdravého životního stylu. Ideální je tento program pro děti od 10 do 14 let.

Součástí kurzu Hravě žij zdravě, je soutěž pro 5. třídy všech základních škol v České republice. Vítány jsou i malotřídky.

Základní program kurzu je strukturován na pět týdnů. Vždy jednou za sedm dnů od otevření předchozí lekce bude soutěžním třídám zpřístupněna nová lekce v podobě hry, která dětem umožní plnit zábavné úkoly vztahující se k tématu daného týdne. Cílem kurzu a soutěže je pracovat na změně stravovacích návyků s důrazem na správnou skladbu jídelníčku a správný jídelní režim. Kurz sleduje mimo jiné i pohybovou aktivitu dětí a snaží se motivovat je ke snížení času tráveného sledováním televize nebo hraním počítačových her.

Sbíráním bodů ve vzdělávacích testech a vyplňováním Deníčku, mohou soutěžní třídy sbírat body směřující k výhře. Doporučujeme seznámit se s pravidly!


Průvodcem kurzu i Deníčku je chlapec jménem Míra. V Deníčku řešitelé zjistí, jak tráví volný čas, ale i jak se stravuje, když je jeho den plný různých aktivit a jak se náplň jídla změní, když je venku ošklivo a Míra jen tak lenoší doma u knížky nebo příjemného filmu. Vyplnění Deníčku je odměněno cennými body do soutěžní části kurzu.

Soutěže se mohou zúčastnit pouze žáci těch 5. tříd základních škol, které jsou zaregistrovány některým z učitelů příslušné školy. Celého programu - nesoutěžně - se naopak může zúčastnit kdokoliv.

Na nejúspěšnější třídy z každého kraje ČR, tj. ty s nejvyšším průměrným počtem bodů na žáka, čekají zajímavé výhry podporující aktivní životní styl. Průběh vyhodnocení je popsán v pravidlech internetového kurzu.